Sepet 0

Hakkımızda

Derili’nin hikayesi; her şeyi giderek daha çabuk eskittiğimiz dünyada, yaşamımıza tanık olan eşyalarımızın çoğaldığı, fakat bir o kadar da hızlı şekilde hayatımızdan çıktığı gerçeğiyle yüzleşmemizle başladı.

Doğanın bize sunduklarının ötesine geçmeye çalışmaktan sıyrılıp, ihtiyaca yönelik doğal ürünler sunmaya ve bunları paylaşmaya yöneldik. En eski kullanım aracını yani deriyi seçtik. Deri kullandıkça güzelleşen, değerlenen ve sahibine özel izler taşıyan bir üründü. Aradığımız şey tam olarak buydu ve serüvenimize başladık.

Ürünlerimiz, minimal tasarımlarla üretilme amacını taşımaktadır. Böylelikle sade ama basit olmayan ve zamanın gerisinde kalmayan ürünler ortaya çıkmaktadır. Bazı ürünlerimizde yine tamamen el işçiliği kilim detayları kullandık. Deri ve kilimin doğal yapılarını bozmadan, birbiriyle uyumunu sunduk.

Bizler usta el işçiliğiyle yapılan, işlevsellikleri ön planda olan, zaman sınırlandırmasını reddeden tasarımların olduğu bir marka hedefledik ve ulaştık. Hedefimiz ürünlerimizin yıllar, nesiller sonra da kullanılabilir olmasıdır.

Unutmayın, el yapımı hiç bir ürünün eşi yoktur.